Strona główna
Wiadomości

JUBILEUSZ 25 LECIA KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH

HASŁO TOGOROCZNEGO KOLĘDOWANIA TO:

„E gonda Nzapa e mu singila!” –  w języku sango,

co oznacza w języku polskim: „Tobie Boże dzięki, chwała!"

W tym roku oddajemy chwałę i wdzięczność Panu Bogu za 25 lat kolędowania misyjnego      w naszej Diecezji Tarnowskiej.

Po uroczystym rozesłaniu kolędników podczas mszy świętych w naszych strosądeckich parafiach, w dniu 26 grudnia, uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wyruszyli jako kolędnicy misyjni, by głosząc Dobrą Nowinę dzielić się swym świadectwem wiary.

 15 grup kolędniczych przemierzało drogi i ulice, odwiedzając mieszkańców Starego Sącza, Cyganowic i Mostek, dzieląc się radością Bożego Narodzenia, przedstawiając scenkę misyjną, śpiewając kolędy i zbierając ofiary dla swych ubogich rówieśników w krajach misyjnych.

 W tym roku kolędnicy misyjni zebranymi ofiarami wesprą kilka nowych i kontynuację wcześniejszych projektów związanych z pracą księży i świeckich wśród dzieci z Czadu, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Republiki Konga, Brazylii, Boliwii oraz Syrii i Libanu w ramach funduszu PDMD.

Dzięki podjęciu trudu kolędowania przez małych misjonarzy oraz dzięki ofiarności ludzi dobrej woli i wielkiego serca, tysiące dzieci z krajów misyjnych otrzyma pomoc w postaci dożywiania, dostępu do wody pitnej, do leczenia i opieki medycznej, możliwości edukacji i formacji a przede wszystkim poznania Pana Jezusa i doświadczenia Jego Miłości.

L.W.