Strona główna
Wiadomości

Uczniowie Starosądeckiej „Jedynki” z wizytą w muzeum

W odpowiedzi na zaproszenie Towarzystwa Miłośników Starego Sącza oraz władz lokalnych uczniowie naszej szkoły rozpoczęli cykl wizyt pod hasłem „100 wizyt w muzeum na stulecie odzyskania niepodległości”  w Muzeum Regionalnym „Dom na Dołkach. Podczas spotkań nasi podopieczni mają okazję dowiedzieć się o ważnych faktach z życia naszego miasta oraz o ważnych osobistościach mających wpływ na naszą lokalną historię.

Swoisty powrót do przeszłości przeżyć można zwiedzając kilka sal wystawowych. Skrzętnie gromadzone eksponaty roztaczają przed zwiedzającymi obraz naszego miasta w minionych wiekach. Tyleż zachwytu, co konsternacji wywołują stare narzędzia, przyrządy, naczynia czy też dawna odzież. Przy tej okazji padają frapujące pytania, na które cierpliwie odpowiadają pełni pasji kustosze starosądeckiego muzeum.

Z pewnością, ta żywa lekcja historii jest doskonałym sposobem na rozwijanie u młodych starosądeczan miłości, przywiązania i szacunku do swojej małej ojczyzny. Pozostawia u młodych ludzi przekonanie, że przyszłe losy miasta mogą stać się ich udziałem.

J. Tumidajewicz

Galeria zdjęć