Strona główna
Wiadomości

Dzień Matematyki.

21 marca br. odbył się IV Dzień Matematyki. Marzec jest miesiącem MATEMATYKI, gdyż kilka dni tego miesiąca jest poświęconych zagadnieniom matematycznym i są one wpisane do Kalendarza Świąt Nietypowych, m. in. 9 marca – Dzień Polskiej Statystyki,  12 marca – Dzień Matematyki,  14 marca – Dzień Liczby Pi. Organizując nasz Szkolny Dzień Matematyki, włączyliśmy się w obchody Ogólnopolskiego  Dnia Matematyki, którego inicjatorem i organizatorem jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Według inicjatorów tego święta Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać jasną stronę tej nauki.

Nasze świętowanie rozpoczęliśmy, tak jak w ubiegłych latach, od ogólnoszkolnego konkursu o tytuł „Rachmistrza 2018” w kategorii klas IV, V,VI i klasy VII, który odbył się w salach lekcyjnych. W konkursie brał udział każdy uczeń, a najlepsze wyniki uzyskali:

  • Filip Luberda z kl. 4b w kategorii klas IV,
  • Michał Rejowski z kl. 5d w kategorii klas V,
  • Patrycja Marczyk z kl. 6c w kategorii klas VI,
  • Norbert Olszowski z kl. 7a

Na sali gimnastycznej był przeprowadzany konkurs DWA ŁYKI MATEMATYKI dla klas IV – VI, natomiast dla klasy VII teleturniej „Jeden z dziesięciu”.

Jak wspomnieliśmy wyżej podczas  Szkolnego Dnia Matematyki odbyły się kolejne potyczki konkursu DWA ŁYKI MATEMATYKI. Oto ich wyniki:

LIDER MATEMATYKI KLAS 4 w miesiącu lutym – Kamil Buchman kl. 4c

LIDER MATEMATYKI KLAS 5 w miesiącu lutym – Wiktoria Bołoz kl. 5a

LIDER MATEMATYKI KLAS 6 w miesiącu lutym – Antoni Janczura kl. 6a     

 LIDER MATEMATYKI KLAS 4 w miesiącu marcu – Kacper Górski kl. 4d

LIDER MATEMATYKI KLAS 5 w miesiącu marcu – Oliwia Orłowska kl. 5c

W turnieju „Jeden z dziesięciu” wygrał Michał Brzeziński.                      

Organizatorami naszego matematycznego świętowania byli nauczyciele matematyki, przy dużej pomocy uczniów z klas uczniów z klas Vc, Vd, VIa i VId oraz wolontariuszy. Uczniowie z tych klas poradzili sobie z wyznaczonymi im zadaniami rewelacyjnie.

 

EH