Starosądecką Szkołę Podstawową nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu w konkursie „Projekt z klasą” organizowanym pod honorowym patronatem: Minister Edukacji Narodowej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej i Ministerstwa Cyfryzacji w roku szkolnym 2017/2018 promują projekty koordynowane przez nauczycielki: mgr Renatę Jasińską Nowacką i mgr Jadwigę Postawę:
- projekt edukacyjny „Przygoda z nauką w murach UJ” (nr 40),
- projekt wychowawczy Szkolnego Klubu Wolontariatu „Budzimy serca”(nr 48).
Celem projektu dydaktycznego „Przygoda z nauką w murach UJ” jest ukazanie walorów edukacji jako interdyscyplinarnej wiedzy w służbie dla wychowania odpowiedzialnego, kulturalnego człowieka. Powstał jako alternatywa dla wirtualnych fascynacji dzieci i młodzieży, wskazując pozytywne aspekty życia i ucząc funkcjonowania w wartościowej rzeczywistości. Misją projektu edukacyjnego jest poszukiwanie sojuszników w inteligentnej edukacji ucznia oraz kształcenie u dzieci wrażliwości intelektualnej opartej na prymacie wartości kulturowych, duchowych i estetycznych. Projekt wdrożono w roku szkolnym 2015/2016, nawiązując współpracę z Uniwersytetem Jagiellońskim.
Celem projektu inicjatyw wychowawczy realizowanych w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu „Budzimy serca” - którego działalność starosądecka SP1 zainaugurowała w roku szkolnym 2016/2017 ogłoszonym przez MEN „Rokiem Wolontariatu” – jest kształtowanie postawy opartej na empatii, życzliwości, serdeczności, tolerancji i szacunku do człowieka, integracja z osobami potrzebującymi pomocy, w szczególności niepełnosprawnymi, dziećmi, starszymi, zdobywanie przez młodzież doświadczeń, kształtowanie zainteresowań będących fundamentem przyszłej edukacji i aktywności zawodowej, uwrażliwienie młodzieży na potrzeby i cierpienie innych. Szkolny Klub Wolontariatu starosądeckiej SP1 stawia sobie szlachetne i ambitne cele: poszerzać horyzonty, inspirować do działania, uczyć szacunku i empatii, poznawać niezwykłych ludzi oraz ich historie.
Konkurs jest ogólnopolski i obejmuje swoim zasięgiem cały obszar Rzeczypospolitej Polskiej.
Kapituła Konkursu spośród wszystkich nadesłanych prac wyłoni 40 (po 20 w każdej kategorii wiekowej), które w najwyższym stopniu, łącznie, będą spełniały następujące kryteria:
- kreatywne i ambitne założenia projektu,
- interesująca i oryginalna tematyka pracy konkursowej,
- wpływ projektu na otoczenie (szkoła, lokalna społeczność)
- zastosowanie różnorodnych metod pracy,
- korzyści dla ucznia,
- elementy stanowiące o unikatowości pracy konkursowej,
- precyzyjny opis projektu.
Internauci spośród zgłoszonych do głosowania prac konkursowych wyłonią - w głosowaniu internetowym trwającym od dnia 4 grudnia 2017 roku do 14 grudnia 2017 roku - 10 zwycięskich projektów (po 5 w każdej kategorii wiekowej). Za każdy z dziesięciu wybranych przez internautów projektów konkursowych (o największej liczbie prawidłowo zebranych głosów) zostanie wydana nagroda internautów – grant pieniężny.
/źródło: Internet/
Każdego dnia można oddać jeden głos na stronie:
https://projektzklasa.pl/component/projektzklasa8/projekty/pokaz/144.html
lub
https://projektzklasa.pl/component/projektzklasa8/projekty/pokaz/120.html
Prosimy o pomoc!
Jadwiga Postawa
Renata Jasińska Nowacka