Przejdź do treści
otwarcie szkoly
przed renowacją boiska
boisko po przebudowie
Przejdź do stopki

Wiadomości

Treść

SP nr 1 pomaga...

SP nr 1 pomaga...

Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. prof. Józefa w Starym Sączu przystąpiła do zbiórki prezentów dla dzieci, które święta spędzili w małopolskich szpitalach organizowaną przez fundacje Garda. Młodzież z Jedynki przystąpiła do tego zadania z wielkim zaangażowaniem i przekazała mnóstwo niespodzianek dla chorych dzieci.

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”,

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”,

Dnia 21 marca 2024 roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”, którego celem jest popularyzacja matematyki wśród uczniów, sprawdzenie posiadanych wiadomości i umiejętności logicznego myślenia, dobra zabawa, jak również rywalizacja. .

Powitanie wiosny w klasach I – III

Powitanie wiosny w klasach I – III

Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia po długim, zimowym śnie. Jak co roku uczniowie naszej szkoły 21 marca, wyruszyli na miasto aby radośnie powitać wiosnę i pożegnać zimę. Dzieci z klas pierwszych, drugich i trzecich ubrani w wiosenne kolory, przygotowywali Marzanny i piękne gaiki. Barwny pochód po okolicy możecie zobaczyć na zdjęciach!

SP 1 w naukowym projekcie konkursowym „Plus ratio quam vis”

SP 1 w naukowym projekcie konkursowym „Plus ratio quam vis”

W roku szkolnym 2023/2024 starosądecka Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, kontynuując współpracę z Uniwersytetem Jagiellońskim, przystąpiła do V edycji uniwersyteckiego projektu „Plus ratio quam vis”. Edukacyjną inicjatywę promuje konkurs „Gdzie mieszka nauka?” Udział starosądeckiej SP1 w projekcie naukowo – kulturowym prestiżowej uczelni oraz Akademii Żakowskiej związany jest z realizacją zadań wdrożonego w „1” w roku szkolnym 2015/2016 dydaktycznego programu „Przygoda z nauką w murach UJ” realizowanego w ramach innowacji pedagogicznej.

Dzień Świętego Patryka w naszej szkole.

Dzień Świętego Patryka w naszej szkole.

W dniu dzisiejszym (18 marca 2024 r.) w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii. Przygotowania do tego dnia miały wielowymiarowy charakter. Dzieci klas młodszych (I-III) brały udział w konkursie na najpiękniej ustrojoną salę lekcyjną – motywem przewodnim była Irlandia, św. Patryk i legendy z nim związane

Etap gminny konkursu ,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Etap gminny konkursu ,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

1 marca 2024 r. odbył się gminny etap konkursu ogólnopolskiego pt ,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Szkołę Podstawową nr 1 w Starym Sączu reprezentowała 3-osobowa drużyna w składzie; Piotr Przybylski, Dawid Szarata i Błażej Pierzchała. Nasza drużyna zdobyła 2 miejsce.

Zwycięzcy konkursu krasomówczego 2024

Zwycięzcy konkursu krasomówczego 2024

W dniu 8 lutego 2024 roku w gmachu Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu odbyły się V lokalne eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego zorganizowane z myślą o utalentowanej młodzieży gminy Stary Sącz i powiatu nowosądeckiego.

1158305