Strona główna
Wiadomości
Informacje 2019-03-20
Kolejny sukces uczniów starosądeckiej "Jedynki"!

W turnieju w Piwnicznej chłopcy reprezentujący Szkołę Podstawową nr 1 w Starym Sączu im. ks. prof. J. Tischnera rywalizowali z drużynami z Ptaszkowej, Muszyny i Biczyc Dolnych.

Informacje 2019-03-18
"Kopciuszek" w SP 1

Zachęceni udaną premierą w starosądeckim przedszkolu zdecydowaliśmy, że musimy zaprezentować się również naszym koleżankom i kolegom z klas. 13 marca br. w środowe przedpołudnie świetlica szkolna zamieniła się w salę teatralną, bowiem odbyło się tu przedstawienie " Kopciuszka". Na widowisko przybyli goście: pani dyrektor E. Bodziony, p.wicedyrektor B. Dyrek, nauczyciele oraz uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami.

Informacje 2019-03-18
Spektakl teatralny "Kopciuszek".

W świetlicy SP 1 m.in. na zajęciach teatralnych uczniowie rozwijają swoje zainteresowania i zdolności, kształtują osobowości i charaktery. Dzieci pod czujnym okiem wychowawców świetlicy przygotowały spektakl teatralny pt.: "Kopciuszek". Wystawienie przedstawienia wymagało zarówno od małych aktorów jak również ich rodziców wielkiego zaangażowania i ogromu pracy.

Informacje 2019-03-17
SP1 w naukowym sympozjum dr. Łukasza Połomskiego

W dniu 14 marca 2019 roku wychowankowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu uczestniczyli w wykładzie dr. Łukasza Połomskiego

Informacje 2019-03-14
„Kto śpiewa, ten dwa razy się modli”

We wtorek 26 lutego, uczennice naszej szkoły miały okazję wystąpić wśród wielu solistów z różnych szkół podczas Gminnego Konkursu Piosenki Religijnej w Szkole Podstawowej w Przysietnicy.

Informacje 2019-03-12
Czytanie łączy pokolenia.

W dniu 8 marca br. w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia na temat ,, Czytanie łączy pokolenia”. Zaproszeni goście; mama z małą córeczką i babcia czytały swoje ulubione bajki. Wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima prezentowały również wychowawczynie świetlicy.

Informacje 2019-03-05
Certyfikat „DOBRZE ZAPROJEKTOWANEJ SZKOŁY” dla SP1

W lutym 2019 roku Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu została uhonorowana wyróżnieniem „DOBRZE ZAPROJEKTOWANEJ SZKOŁY”.

Informacje 2019-03-01
"Młodzież Zapobiega Pożarom".

1 marca br. w remizie OSP Gołkowice Górne przeprowadzone zostały eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

Informacje 2019-02-27
Konkurs Recytatorski - ZOO Jana Brzechwy.

W bieżącym roku szkolnym świetlica naszej szkoły bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie- Baw się i ucz. Świetlica przyjazna uczniowi. Realizowanych jest szereg zadań związanych z konkursem. 26 lutego przez świetlicę szkolną został zorganizowany Konkurs Recytatorski - ZOO Jana Brzechwy.

Informacje 2019-02-18
Kamizelki odblaskowe dla uczniów.

„Dobrze Cię widzieć” to nazwa ogólnopolskiej kampanii na rzecz bezpieczeństwa pieszych na drogach. Kampania będzie polegała na organizowaniu różnych przedsięwzięć edukacyjnych. Dlatego też w dniu dzisiejszym dzieci w naszej szkole otrzymały kamizelki odblaskowe.