Przejdź do treści
otwarcie szkoly
przed renowacją boiska
boisko po przebudowie
Przejdź do stopki

Wiadomości

Treść

Jubileusz pamięci

Jubileusz pamięci

17. rocznica nadania Szkole Podstawowej nr 1 w Starym Sączu imienia ks. prof. Józefa Tischnera stała się w dniu 20 maja 2022 roku niecodzienną okazją do honorowania pamięci o wybitnym teologu, filozofie, naukowcu, duszpasterzu, publicyście „Tygodnika Powszechnego", którego biografia stanowi wyjątkową kartę w historii polskiego kościoła i polskiej myśli filozoficznej.

Młodzież pamięta!

Młodzież pamięta!

29 kwietnia minęła 80. rocznica największej egzekucji w dziejach Nowego Sącza. W ramach Akcji Kwietniowej Niemcy wymordowali 400 mieszkańców getta. Ofiarami zbrodni stali się ludzie wielu zawodów i profesji, wiele dzieci. Na cmentarzu przy ul. Rybackiej Niemcy zamordowali 300 osób, a potem pijani oprawcy wkroczyli do getta, gdzie zabili w domach i na ulicach kolejne 100 osób. Opisy i relacje pozostawione przez świadków tych wydarzeń są wstrząsające. To największa zbrodnia, którą popełniono w historii miasta Nowego Sącza.

Migawki z życia świetlicy.

Migawki z życia świetlicy.

Kwiecień to miesiąc pierwszych kwiatów, dlatego pani Bogusia pracująca na świetlicy szkolnej przygotowała propozycję łatwych do wykonania prac plastycznych przedstawiających kwiaty.

Pliki do pobrania

Zarządzenie 2_1.02.2021.pdf 827.33 KB
732893