Strona główna
Wiadomości

„Święci nie przemijają”.

W piątek 26 kwietnia w naszej świetlicy szkolnej odbył się pierwszy etap konkursu recytatorskiego o świętej Kindze. Głównym celem konkursu jest uczczenie Jubileuszu 20- lecia kanonizacji naszej Patronki oraz zapoznanie się z twórczością poświęconą św. Kindze, a także z Jej życiem i świętością.

Kilkunastu uczniów i uczennic z klas 4 – 6 zaprezentowało wiersze poświęcone Pani i Patronce naszej Ziemi Sądeckiej.

Komisja Konkursowa oceniając recytację, brała pod uwagę następujące kryteria: opanowanie tekstu, dykcję, modulację głosu,, interpretację utworu, tempo oraz ogólną prezentację artystyczną.

Spośród wszystkich uczestników konkursu, komisja wyłoniła dwie uczennice, które najlepiej spełniły kryteria i uzyskały najwyższą liczbę punktów. Są to: Oliwia Orłowska z kl. 6c, która zaprezentowała wiersz: Kinga i klasztor starosądecki” oraz Laura Dobrowolska, uczennica kl. 4a,prezentująca wiersz pt. „ o Świętej Kindze”.

Kinga i Laura wezmą udział w Gminnym Konkursie o Świętej Kindze organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Św. Kingi w Popowicach, który odbędzie się 8 maja 2019 r. w CKiS w Starym Sączu. Życzymy im dalszych sukcesów a wszystkim uczestnikom szkolnego konkursu gratulujemy udziału w tym wydarzeniu i dziękujemy za postawę, poprzez którą wyrazili pamięć i cześć dla Patronki naszej Ziemi Sądeckiej, Świętej Kingi.

SW

Galeria zdjęć