Przejdź do treści
otwarcie szkoly
przed renowacją boiska
boisko po przebudowie
Przejdź do stopki

Młodzież w projekcie „Był sobie sztetl…”

Młodzież w projekcie „Był sobie sztetl…”

Treść

W związku z VIII Sądeckim Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu oraz obchodami 76. rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz młodzież Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu - w ramach realizacji projektu popularyzującego wiedzę o Holocauście - w dniu 27 stycznia 2021 roku uczestniczyła w wykładzie online: Rola odzieży i przedmiotów osobistych w obozach koncentracyjnych i zagłady”.  Gościem wychowanków była Karolina Sulej – pisarka, dziennikarka, reporterka, absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu, naukowiec - doktoranta w Instytucie Kultury Polskiej, w którym współpracuje w Zespole Badań nad Pamięcią o Zagładzie.

 

Wykład - rekomendowany młodzieży przez historyków: dr. Łukasza Połomskiego, Artura Franczaka oraz olimpijczyka i pasjonata historii Holocaustu Dariusza Popielę - zaproponowała młodzieży koordynator autorskiego projektu dydaktyczno - wychowawczego „Był sobie sztetl…” pani Jadwiga Postawa.

Wydarzenie organizowały: Sądecka Biblioteka Publiczna, „Sądecki Sztetl” i „Nomina Rosae” oraz fundacja „Ludzie, nie liczby”.

Inicjatywę zaplanowano w starosądeckiej SP1 w ramach pozalekcyjnych zajęć młodzieży, honorując przypadający w dniu 27 stycznia Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W prelekcji wzięli udział uczniowie klas VI – VIII, rodzice dzieci oraz nauczyciele.

 

                                                                                                     Jadwiga Postawa

601367