Przejdź do treści
otwarcie szkoly
przed renowacją boiska
boisko po przebudowie
Przejdź do stopki

07.10.2021r. Wycieczka do Grybowa

07.10.2021r.  Wycieczka do Grybowa

Treść

W dniu 7 października uczniowie klas II a i II b  zwiedzali Zamek Starą Baśń, który jest obiektem wybudowanym w malowniczym mieście Grybów. Jest to miejsce utrzymane w klimacie średniowiecznego zamku, gdzie można zobaczyć czterometrowy mur połączony z basztami, które tworzą łącznie system fortyfikacji. Zamek  oraz jego wnętrza wykonane są z kamienia, cegły  i drewna oraz pięknie wyposażone  w starodawne sprzęty i eksponaty.

Zamek Stara Baśń jest ponadczasową inicjatywą łączącą przeszłość z teraźniejszą. Cofnąwszy się o kilkaset lat i w mroki historii, w Starej Baśni można przenieść się w czasy naszych pradziadów, poczuć atmosferę tamtych lat.

 Uczniowie zwiedzali zamek z animatorem ustaloną trasą, na której czekało wiele atrakcji

m. in. wyszukiwanie smoków, tajemnica wieży księżniczek, wcielanie się w postacie z epoki przy pomocy rekwizytów tj. mieczy, toporów, tarczy, odgrywanie krótkich scenek historycznych. Niezwykłą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia strojów średniowiecznych. Wszyscy poczuli się jakby przenieśli się  w te odległe czasy. Uczniowie uczestniczyli w turnieju kopistów na koniach oraz wypiekali podpłomyki średniowiecznymi metodami.

 Nasi  uczniowie byli bardzo zadowoleni ze spotkania z historią. Pełni wrażeń stwierdzili, że nie jest to ich ostatnia wizyta w  Starej Baśni.

Pełni wrażeń, z szerokimi uśmiechami powróciliśmy do Starego Sącza i już nie możemy się doczekać kolejnej wycieczki...

MK.

767575