Przejdź do treści
otwarcie szkoly
przed renowacją boiska
boisko po przebudowie
Przejdź do stopki

Apel Papieski

Apel Papieski

Treść

W niedzielę 10 października  obchodziliśmy w Polsce już  po raz  dwudziesty               pierwszy niedzielę Papieską. Dzień ten, którego  hasłem i  myślą przewodnią były słowa Papieża „Nie lękajcie się”  był  okazją, by przypomnieć  sobie życie i nauczanie św. Jana Pawła II.

Nasza szkoła włączając się we wspólne świętowanie i dziękczynienie Bogu za dar św. Jana Pawła II, uczestniczyła 26 października w uroczystym, międzyszkolnym apelu przygotowanym przez uczniów naszej szkoły i szkoły           nr 2 pod kierunkiem katechetek : s. Zofii Potoniec i p. Ludwiki Wójcik.

Podczas apelu wybrzmiały słowa: „ pandemia koronawirusa sprawiła, że przez prawie dwa lata mieszkańcem naszych domów został strach, lęk o nasze zdrowie i życie naszych bliskich. Dlatego słowa papieża nie lękajcie się, są nam tym bardziej potrzebne. Są one powtórzeniem słów Pisma Świętego, w których Pan Bóg wzywa nas do odwagi i świętości.

Przypomniała nam o tym pantonima, w której uczniowie pięknie  przedstawili główne przesłanie Ewangelii i wezwanie Boże: „świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty”. Wskazali na Księgę życia świętego Jana Pawła II, w której uczy nas świętości i daje nam przykład życia trudnego ale pięknego, bo pisanego miłością.

Postawione przez prowadzących pytanie: czym byłaby wypełniona moja księga życia, gdyby teraz przywołał mnie Pan?- skłania nas do zastanowienia i refleksji nad własnym życiem.

Zaprezentowane podczas apelu tańce z flagami pt. „Drzewo” i „Ojciec wszystkich nas” oraz wykonane piosenki przypomniały nam o miłości, bliskości i opiece Pana Boga nad każdym z nas oraz zachęciły do oddania Mu za przykładem św. Jana Pawła II swego życia i do całkowitego zaufania.

Jedna z prowadzących uczennic podsumowała nasze spotkanie:                   Słowa – „Nie lękajcie się”, które zostały przez Jana Pawła II przypomniane                  43 lata temu, nigdy nie straciły i nie stracą na aktualności. Warto do tych słów wracać i nigdy o nich nie zapominać. Nie bójmy się! Odwagi! Otwierajmy drzwi serca Jezusowi.

 

Występ zakończył piękny śpiew w wykonaniu naszych uczennic, utworu ku czci św. Jana Pawła II „Nie zastąpi Ciebie nikt”,  wyrażający naszą wdzięczność, miłość i tęsknotę do naszego ukochanego Ojca Świętego.

Na zakończenie apelu głos zabrała Pani dyrektor, która podziwiając występ młodych artystów, pokreśliła jednocześnie wielkość i znaczenie Osoby oraz Pontyfikatu naszego Ojca Świętego. Podzieliła się również swoim  osobistym świadectwem ze spotkania z Papieżem podczas Światowych Dni Młodzieży w Toronto.

Pani dyrektor podziękowała serdecznie  uczniom za zaangażowanie oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania apelu i spotkania poświęconego św. Janowi  Pawłowi II.

805386