Przejdź do treści
otwarcie szkoly
przed renowacją boiska
boisko po przebudowie
Przejdź do stopki

Historia pływacka Łucji.

Historia pływacka Łucji.

Treść

Łucja Podgórska zaczęła uczęszczać na naukę pływania do klubu Hardy Dzieciak w wieku 5 lat. Bardzo szybko przeskakiwała na kolejne poziomy zaawansowania. Brała udział w wielu zawodach dla amatorów, zdobywając medale.

We wrześniu 2021r. wstąpiła do Miejskiego Klubu Sportowego STP Nowy Sącz, w którym pod okiem trenerów codziennie doskonali pływanie. Brała udział w wielu zawodach reprezentując klub i zdobywając liczne medale. Najważniejsze z nich to Mistrzostwa Województwa Małopolskiego, w których w pływaniu indywidualnym na czas zdobyła dwa brązowe medale i złoty medal w sztafecie oraz Małopolska Liga Dzieci, gdzie zajęła 2 i 3 miejsce w pływaniu indywidualnym i 1 miejsce w sztafecie.

W październiku wzięła udział w organizowanych przez SZS Małopolskich Igrzyskach Dzieci gdzie zajmując pierwsze miejsce  w powiecie w stylu klasycznym na dystansie 25m (rocznik 2012) wywalczyła awans do finału wojewódzkiego. Zawody te odbyły  się 25 kwietnia 2022r. w Myślenicach. W Małopolskich Finałach SZS Igrzyska Dzieci i Młodzieży w ciągu dwóch dni do walki stanęło 1016 zawodników z całego województwa. Łucja reprezentując w nich macierzystą szkołę  zajęła 2 miejsce wśród roczników 2014-2012 w stylu klasycznym na dystansie 25m.

Łucja jest też członkiem PZP i AZS.

845636