Przejdź do treści
otwarcie szkoly
przed renowacją boiska
boisko po przebudowie
Przejdź do stopki

OBCHODY PIERWSZEGO DNIA WIOSNY W NASZEJ SZKOLE

OBCHODY PIERWSZEGO DNIA WIOSNY W NASZEJ SZKOLE

Treść

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego, w naszej szkole odbyły się huczne obchody pierwszego dnia wiosny. Uczniowie klas I-III pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Tego dnia każda klasa zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej, przygotowywała stroje i dekoracje wiosenne w klasach. Po dwóch lekcjach  wyruszyli pożegnać zimę i przywitać wiosnę. W korowodzie dzieci wyszły na spacer, by  szukać pierwszych oznak wiosny.

Starsze klasy brały udział w Sportowym Turnieju Klas oraz przygotowywały ulubione wiosenne potrawy; zdrowe kanapeczki, gofry, sałatki , całe mnóstwo przysmaków. Dania prezentowali na stolikach, które oceniała komisja. Wszyscy przygotowali się znakomicie, możemy zobaczyć to na zdjęciach.

TURNIEJ O TYTUŁ MISTRZA DOBRYCH MANIER

Proszę, dziękuję, przepraszam – posługiwanie się tymi słowami to fundament zasad dobrego zachowania. Znajomością reguł savoir vivre’u popisywali się 21 marca 2023 r. uczniowie klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Starym Sączu. W TURNIEJU O TYTUŁ MISTRZA DOBRYCH MANIER przygotowanym przez panią Urszulę Dzięga zwyciężyła drużyna z klasy 8 f.

Każda z klas była reprezentowana przez dwuosobowy zespół. Drużyny brały udział w ośmiu konkurencjach. Miały one za zadanie odpowiedzieć na pytania teoretyczne z zakresu zasad dobrego zachowania, wykazać się sztuką nakrywania stołu do obiadu czy znajomością potraw, zawiązać krawat, złożyć prawidłowo koszulę oraz posługiwać się prawidłowo przyrządami kuchennymi.

Za każdą z konkurencji można było otrzymać określoną w regulaminie liczbę punktów.

 

Mamy nadzieję, że dzięki turniejowi niewłaściwe zachowania znikną z naszych szkolnych korytarzy i sal lekcyjnych.

UD

1196276