Przejdź do stopki

„Cudze chwalicie, swego nie znacie…”,

    wyświetleń: 232

 

   ...taki tytuł nosi sztuka wystawiona 21 czerwca br. przez młodych aktorów Koła Żywego Słowa.

Przedstawienie przygotowywano na zajęciach  w II okresie roku szkolnego.

    Bankrutujące biuro podróży z obrotnym szefem na czele stara się skutecznie zachęcić nowych klientów do wyjazdów krajowych, zniechęcając tym samym do zagranicznych wojaży. Biznesmen, rolnik, Ślązak, doktor medycyny, student i „paniusia” kolejno zjednywani są przez pracowników biura i wybierają bogatą ofertę spośród polskich miast i regionów: Zakopane, „Riwiera bałtycka”, ciche zakątki mazurskie, Kraków i wreszcie Warszawa. 
  
Scenki profesjonalnie zagrane przez szkolnych artystów przeplatane znanymi piosenkami   (np.: „Pytasz mnie” A. Rosiewicza, „Warszawa da się lubić”) wzbudziły zainteresowanie nie tylko wśród dorosłych odbiorców, ale również przez rówieśników naszych wspaniałych aktorów. Premiera sztuki miała miejsce w Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu w czasie „I Przeglądu Dorobku Artystycznego Szkół o Puchar Burmistrza Miasta” (17.06.2010r.).

   Koło Żywego Słowa pracowało w tym roku pełną parą. Oprócz wspomnianej sztuki wystawiliśmy na forum szkoły oraz w czasie XV Powiatowego Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych    (24. 02.10r.) przedstawienie pt.: „ Czerwony Kapturek – obrazek współczesny” oraz parafrazę bajki Ignacego Krasickiego „ Czapla, ryby i rak” pod zmienionym tytułem: „Kto pod kim dołki kopie…” Pierwsza prezentacja przyniosła wyróżnienie we wspomnianym przeglądzie.

   Smutno nam, że część naszych artystów kończy szkołę podstawową. Mamy nadzieję, że zasilą oni szeregi kół teatralnych w gimnazjach. My zaś liczymy na zdolnych trzecioklasistów mających pierwsze doświadczenia z teatrem za sobą (mowa tu o „Teatralinkach” pod kierunkiem pań: Lucyny Wojnarowskiej i Iwony Stojek). Opiekunka starszego koła –Barbara Trzop, dziękując szóstoklasistom za owocną pracę przez trzy lata, zaprasza już teraz uczniów klas trzecich do wspólnej podróży po świecie teatru.

 
Oprac. B.T.

 

 Podziel się