W październiku klasy 7b i 8b wyjechały na piękną, dwudniową wycieczkę do Warszawy. Wyprawa obfitowała w ciekawe i ważne dla historii Polski miejsca.
W pierwszym dniu, po dotarciu do stolicy Polski odwiedziliśmy Wilanów, siedzibę króla Jana III Sobieskiego. Następnym punktem programu wycieczki była Świątynia Opatrzności Bożej, która jest najwyższym obiektem sakralnym w stolicy. Jej wysokość wraz z krzyżem wynosi 75 metrów. W środku znajdują się cztery tysiące miejsc siedzących, a powierzchnia całego obiektu liczy 3 tysiące metrów kwadratowych. Do skonstruowania połyskującej w słońcu kopuły zużyto 30 ton miedzi.
Następnym punktem programu była starówka warszawska – gdzie podziwialiśmy archikatedrę Św. Jana Apostoła, bardzo ważny kościół w historii Warszawy i Polski, zwiedziliśmy Rynek, Barbakan, pomnik Małego Powstańca, Krakowskie Przedmieście i Plac marszałka Józefa Piłsudskiego. Podziwialiśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, byliśmy świadkami składania wieńców przez przedstawicieli wojsk NATO.
Po przyjeździe do hotelu i po kolacji mogliśmy podziwiać wieczorne krajobrazy warszawskie bowiem w planie mieliśmy przejazdy metrem i nocne zwiedzanie miasta. „Warszawa by Night” mimo całodniowego zmęczenia zrobiła na nas niezwykłe wrażenie!
Drugi dzień także obfitował w atrakcje, bowiem odwiedziliśmy niezwykle emocjonujące miejsce, jakim jest Muzeum Powstania Warszawskiego.
To miejsce to hołd mieszkańców Warszawy, dla tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę w 1944 roku. Budowa Muzeum Powstania Warszawskiego rozpoczęła się dopiero w 2003 roku, z inicjatywy ówczesnego prezydenta stolicy Lecha Kaczyńskiego. Wówczas też powstał pomysł, by na sześćdziesiątą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego otworzyć muzeum nowoczesne, podobne do najlepszych tego typu obiektów na świecie.
W tym dniu byliśmy gośćmi w Sejmie RP, zwiedziliśmy Pałac Kultury i Nauki, mogliśmy podziwiać imponującą panoramę Warszawy z tarasów widokowych, następnie po krótkim pobycie w „Złotych Tarasach” odwiedziliśmy miejsce kultowe dla wszystkich tych, którzy interesują się sportem , czyli Stadion Narodowy!
Z małą łezką w oku – żegnaliśmy się z Warszawą i mimo, że pogoda nas nie rozpieszczała lekkim deszczykiem i mżawką – wracaliśmy pełni wrażeń i wspomnień
BP.