Przejdź do treści
otwarcie szkoly
przed renowacją boiska
boisko po przebudowie
Przejdź do stopki

Turniej strzelecki -1 MARCA DZIEŃ ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH

Turniej strzelecki -1 MARCA DZIEŃ ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH

Treść

1 marca obchodzone jest święto państwowe – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzień ten poświęcono pamięci bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji i reżimowi komunistycznemu.

Obchody rozpoczęliśmy turniejem strzeleckim pod patronatem burmistrza miasta Starego Sącza Jacka Lelka organizowanym przez szkołę w Barcicach. W wyniku rywalizacji strzelania  i zawodach sportowych na torze przeszkód nasza drużyna w składzie Joanna Luberda, Maria Kozińska i Wiktor Kurzeja z klasy 6a zajęła 3 miejsce i indywidualnie Wiktor Kurzeja 3 miejsce. W zawodach uczestniczyli zawodnicy ze szkół podstawowych z  gminy Stary Sącz. Rywalizacja przebiegała w bardzo miłej sportowej atmosferze. Na zakończenie młodzież ze szkoły w Barcicach przedstawiła inscenizację o żołnierzach niezłomnych.

Po zawodach pojechaliśmy do Nowego Sącza i uczestniczyliśmy w uroczystości poświęcenia przez proboszcza z Żeleźnikowej Wielkiej krzyża żołnierzy niezłomnych pochowanych na cmentarzu komunalnym w Nowym Sączu. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz sejmiku wojewódzkiego, przedstawiciele urzędu miasta Nowego Sącza, przedstawiciele IPN młodzież ze szkoły Sybiraków, oraz my harcerze i posłowie z naszego terenu.

1196265