Przejdź do treści
otwarcie szkoly
przed renowacją boiska
boisko po przebudowie
Przejdź do stopki

Konkurs historyczny w Łuznej.

Konkurs historyczny w Łuznej.

Treść

„Walka o wolność gdy raz się zaczyna, Z ojca krwią spada dziedzictwem na syna. Sto razy wrogów zachwiany potęgą, Skończy zwycięstwem.”

Adam Mickiewicz „Giaur”

 

W piątek 23 marca br. w Łużnej koło Gorlic odbył się  między powiatowy konkurs wiedzy historycznej w ramach V edycji przedsięwzięcia „ Rozwinąć skrzydła pamiętając o przeszłości” . Tematyka nawiązywała do setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę i brzmiała: ”Powstańców droga do wolności. Polskie powstania narodowe 1794 – 1863”.

W tym roku braliśmy w nim udział po raz trzeci. Rywalizacja przebiegała w dwóch formach , plastycznej i pisemnej. W konkursie plastycznym naszą szkołę reprezentowała Anna Lipka z VIa. Natomiast Urszula Janczura , Karol Ogórek i Jakub Nowak  brali udział w części pisemnej.  Na ponad 200 uczestników ze szkół podstawowych zabrakło nam zaledwie kilku punktów  by zakwalifikować się do grona laureatów.  Czekając na wyniki odwiedziliśmy największy cmentarz wojenny z czasów bitwy gorlickiej podczas I wojny światowej co również nawiązało do tegorocznych obchodów odzyskania niepodległości.   

A.N.

Zdjęcia

805392