Przejdź do treści
otwarcie szkoly
przed renowacją boiska
boisko po przebudowie
Przejdź do stopki

Zbiórka karmy dla bezdomnych psów ze schroniska w Starym Sączu.

Zbiórka karmy dla bezdomnych psów ze schroniska w Starym Sączu.

Treść

Szkolne koło Ligi Ochrony Przyrody i Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował w naszej szkole zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska w Starym Sączu. Celem tego przedsięwzięcia była pomoc dla schroniska i kształtowanie u uczniów postawy przyjaciela zwierząt. Zebrano dużą ilość karmy mokrej     i suchej, którą przekazano na ręce p. Tadeusza Pasiuta , opiekuna schroniska.

Do schroniska przyjmowane są bezdomne psy z gminy Stary Sącz. Są one badane przez lekarza weterynarii. W przypadku braku identyfikatora psy są rejestrowane w bazie danych, a następnie przechodzą 14-dniową kwarantannę. Schronisko może przyjąć 25 psów, posiada 18 kojców z ocieplanymi budami, gabinet weterynarza, izolatkę dla chorych psów i szczeniąt oraz wybieg . Każdy kto ukończy 16 rok życia i ma pisemną zgodę od rodzica może zostać wolontariuszem w schronisku. Do jego zadań będzie należało m. in: wyprowadzanie psów na spacer, sprzątanie boksów i wybiegu, wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych przy psach, socjalizacja psów oraz pomoc i uczestnictwo w imprezach promujących adopcję zwierząt.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za udział w zbiórce karmy. Cieszymy się , że tak wielu uczniów naszej szkoły wzięło udział w akcji, a los bezdomnych ,porzuconych zwierząt nie jest im obojętny.

 

Autor.A.Rybińska

666464