Przejdź do treści
otwarcie szkoly
przed renowacją boiska
boisko po przebudowie
Przejdź do stopki

Kolejna EKSPEDYCJA !

Kolejna EKSPEDYCJA !

Treść

Poniedziałek, 12 Styczeń 2009 19:26

 

 W sobotę 10 stycznia wyruszyła w teren kolejna ekspedycja członków Koła Krajoznawczo – Fotograficznego. Gościnnie wyruszył z nami przewodnik górski, ksiądz Tadeusz Sajdak, który zaproponował zimową  wycieczkę górską w naszej najbliższej okolicy. Wyszliśmy z Barcic. Szlak wiódł przez Wolę Krogulecką, przysiółek Malinki w stronę góry …... Wilcze Doły. Im wyżej wychodziliśmy tym śniegu było coraz więcej. W najwyższych partiach krajobraz był piękny, zimowy z czyściutkim białym śniegiem, miejscami po kolana. Gdy osiągnęliśmy wierzchowinę (najwyższa część trasy), zapaliliśmy ognisko, na którym upiekliśmy oczywiście kiełbaski.

 

 

 

 

Ksiądz Tadeusz częstował pyszną herbatą, własnego tajemnego przepisu. Stwierdziliśmy zgodnie: „najlepsza herbatka u księdza Tadka !”. Po posiłku rozpoczęła się bitwa na śnieżki, z której wszyscy wyszli zwycięsko. Jak zawsze dopisywał nam wspaniały humor! Trasa powrotna biegła do Popowic i Cyganowic skąd już tylko „rzut beretem” do naszego Bryjowa.

 

 

 

 

Członkowie ekspedycji: kl. 5a - Asia Bazielich, Gabi Dąbrowska, Ola Konieczny, Jola Pawlik, Tomek Jasiński, Łukasz Kopeć,

Opiekunowie:  ks. Tadeusz Sajdak i Robert Janek 

Oprac. RoJ

 

670061