Przejdź do treści
otwarcie szkoly
przed renowacją boiska
boisko po przebudowie
Przejdź do stopki

A my znowu w Pieninach!

Treść

Poniedziałek, 23 Listopad 2009 14:25


 

      

   Członkowie Koła Krajoznawczo - Fotograficznego tak polubili Pieniny, że w sobotę  21 listopada kolejny raz maszerowali szlakami tych malowniczych gór. Była to również kolejna wyprawa na Słowację. Tym razem trasa biegła ze Szczawnicy wzdłuż doliny Dunajca, do słowackiej Leśnicy, skąd żółtym szlakiem przez pasmo Małych Pienin wdrapaliśmy się (miejscami ślizgając się po błotnistym podłożuJ) na stok Szafranówki, a następnie zdobyliśmy szczyt Palenicy. 

   
Tutaj kolejną atrakcją był zjazd kolejką krzesełkową ze szczytu Palenicy do Szczawnicy, w której przekąsiliśmy małe „co nie co” w miejscowej gospodzie i udaliśmy się na spacer po uzdrowiskowej części miasta. Dzień chociaż listopadowy, sprzyjał nam słoneczną pogodą więc jak zawsze i humorki nam dopisywały. Powróciliśmy do Starego Sącza po godzinie 16 tej, aby zdążyć na uroczysty koncert z okazji jubileuszu 90-lecia Starosądeckiej Orkiestry Dętej J.


Członkowie wyprawy: kl.6a Karol Krysa, Mateusz Porwoł, kl.6b Konrad Derczyński, Ernest Jaworski, Marek Zarotyński, kl.6c Artur Janek, Tomasz Rejowski i jedyna kobietka z kl. 6e Ania Rejowska

 

 Oprac. R.Janek

670058