Przejdź do treści
otwarcie szkoly
przed renowacją boiska
boisko po przebudowie
Przejdź do stopki

Zimowa wyprawa członków Koła K.F. do Krynicy Zdrój.

Treść

Czwartek, 14 Styczeń 2010 20:34

  
 

W sobotę 9 stycznia członkowie Koła zawitali do Krynicy Zdrój. Podróż była inna niż zwykle, ponieważ ze Starego Sącza wyruszyliśmy pociągiem. Na trasie minęliśmy Rytro, Piwniczną, Żegiestów (tu przejeżdżaliśmy przez tunel), Muszynę, by w końcu dotrzeć do Krynicy. W tym pięknym uzdrowisku wyjechaliśmy koleją szynową na Górę Parkową, gdzie stoczyliśmy bitwę na śnieżki. Niestety nie mogliśmy podziwiać krajobrazów, ponieważ Beskidy były spowite gęstą mgłą. Po powrocie do miasta spacerowaliśmy po krynickim deptaku oglądając liczne obiekty uzdrowiskowe m.in. Stary Dom Zdrojowy i Nowy Dom Zdrojowy, Łazienki Mineralne, pijalnie wód mineralnych. Na deptaku zrobiliśmy sobie też zdjęcia przy pomnikach sławnych osób – malarza Nikifora Krynickiego i śpiewaka operowego i operetkowego – Jana Kiepury.

Po spacerze odwiedziliśmy Pijalnię Główną wód mineralnych, w której oglądaliśmy zorganizowaną tu wystawę fotograficzną oraz podziwialiśmy bogactwo wielu gatunków roślin, wśród których czuliśmy się jak w puszczy amazońskiej.
Naszą wyprawę zakończyliśmy w pizzerii „Węgierska Korona” , do której udaliśmy się na pyszną pizzęJ.

Członkowie wyprawy: Agnieszka Garwol, Marta Kanik, Ania Rejowska, Klaudia Siedlarz, Dominika Wójcik, Szymon Dudka, Kuba Tischner.

Oprac. R.Janek

670062