Przejdź do treści
otwarcie szkoly
przed renowacją boiska
boisko po przebudowie
Przejdź do stopki

Piękniejsze dzieciństwo Oliwii

Piękniejsze dzieciństwo Oliwii

Treść

Wolontariusze SP1 „budzą serca” dla Oliwki, zapraszając ludzi wrażliwych serc do „wkręcenia się w pomaganie” na rzecz niepełnosprawnej uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu.

Wszyscy możemy wspierać Rodziców naszej uczennicy Oliwii Kurzei w codziennej nauce samodzielności.

Istnieje możliwość wypożyczenia stacjonarnego – profesjonalnego sprzętu rehabilitacyjnego o nazwie  Innowalk, który automatycznie po zaprogramowaniu  będzie poruszał nogami Oliwki, umożliwiając - poprzez intensywne ćwiczenia - zakodowanie w mózgu niepełnosprawnej dziewczynki tych czynności, które stymulują proces poruszania się.

Innowalk jest nowym rozwiązaniem norweskiej firmy EO Funktion. Jest to  zmotoryzowany chodzik dla dzieci z trudnościami w pionizacji oraz samodzielnym poruszaniu się. Urządzenie jest dostosowywane indywidualnie do potrzeb pacjenta, zarówno jeśli chodzi o sprawność motoryczną, siłę oraz sposób poruszania się, w zależności od wieku i możliwości. Samoistnie dostosowuje się do możliwości dziecka, regulując obciążenie lub wyhamowując. Innowalk jest przeznaczony dla dzieci z porażeniem mózgowym, rozszczepem kręgosłupa, dystrofią mięśniową oraz po urazach. Można powiedzieć, że Innowalk przygotowuje dziecko do chodzenia, a jeśli nie jest to możliwe - zastępuje je. Urządzenie wymusza prawidłową postawę, ustawienie nóg i stóp, zarówno w pozycji siedzącej jak i podczas chodzenia. Jest proste w obsłudze i wymaga niewielkiej pomocy osoby trzeciej. Ułatwia interakcję na poziomie wzroku, redukuje przykurcze, poprawia krążenie krwi, usprawnia oddychanie i poprawia ruchomość stawów. //źródło: Internet/

Młodzież SP1 - pod kierunkiem szkolnych koordynatorów programu - przystąpiła do zorganizowania i przeprowadzenia kampanii crowdfundingowej związanej z akcją charytatywną w mediach społecznościowych, mając na uwadze zdrowsze i piękniejsze dzieciństwo chorej dziewczynki.

Zapraszamy do odwiedzenia portalu Polak Pomaga ( zakładka wolontariat) i wsparcie szlachetnej inicjatywy.

Link  strony :

https://polakpomaga.pl/kampania/wkrec-sie-w-pomaganie?utm_source=index

Pomagać można także za pośrednictwem konta bankowego:

26 8805 0009 0018 7596 2000 0080 z dopiskiem "Oliwia Kurzeja".

Wszystkim, którym los Oliwii nie jest obojętny, serdecznie dziękujemy za życzliwość i bezinteresowną pomoc!

J. Postawa

R. Jasińska Nowacka

845633