Przejdź do treści
otwarcie szkoly
przed renowacją boiska
boisko po przebudowie
Przejdź do stopki

Uczniowie „1” w autorskim projekcie pomocy charytatywnej.

Uczniowie „1” w autorskim projekcie pomocy charytatywnej.

Treść

Decyzją MEN -  rok szkolny 2016/2017 ogłoszono Rokiem Wolontariatu.

Jednym z priorytetów polityki oświatowej w roku szkolnym 2016/2017 jest: „Kształtowanie postaw. Wychowanie do wartości”. Wolontariat kształtuje postawy prospołeczne, rozwija kompetencje interpersonalne uczniów, w tym szacunek do drugiego człowieka, uwrażliwia na potrzeby osób potrzebujących, uczy empatii oraz aktywizuje współpracę z organizacjami pozarządowymi.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnej oświaty, nauczycielki SP1: mgr Renata Jasińska Nowacka i mgr Jadwiga Postawa w dniu 9 maja 2017 roku zainaugurowały działalność Szkolnego Klubu Wolontariatu. Oficjalny wniosek w tej szlachetnej sprawie złożył uczeń – radny Wojciech Kurzeja z klasy VI a w trakcie sesji Rady Uczniów „1” w Urzędzie Miejskim w Starym Sączu. Z ramienia Rady Rodziców przedsięwzięcie koordynować będą Panie: Anna Tokarczyk i Beata Kurzeja. Opiekunkami SZKW „Budzimy serca” są pomysłodawczynie przedsięwzięcia.

Honorowy patronat nad przedsięwzięciem sprawuje Pani Ewa Zielińskaprzewodnicząca Rady Miejskiej w Starym Sączu.

Angażując się w wolontariat, nie tylko będziemy nieść szlachetną pomoc innym. Będzie to też doskonała okazja, aby poznać nowe osoby, nawiązać wartościowe przyjaźnie, mądrze spędzać wolny czas. Nie bez znaczenia będzie też wewnętrzna satysfakcja, że zrobiło się coś dobrego, fajnego - dla innych i dla siebie .

Opiekunki szkolnego wolontariatu, panie: Jadwiga Postawa i Renata Jasińska Nowacka zapraszają do współpracy wszystkich zainteresowanych inicjatywą: uczniów, nauczycieli, rodziców dzieci.

Warto wkręcić się w pomaganie!

 

Nasze dotychczasowe inicjatywy

  • Grono Pedagogiczne włączyło się do ekologicznej akcji fundacji WWF, dokonując symbolicznej adopcji wilka, uzyskując CERTYFIKAT dla szkoły.​
  • Uczennice: Julia Litwińska z klasy VI c i Agnieszka Żak z klasy VI a zaangażowały się w akcję fundacji  Rak'n'Roll  Wygraj Życie! Przystępując do kampanii „Daj włos” przekazały 40 cm swojego warkocza z przeznaczeniem na peruki dla osób chorych onkologicznie.

W roku szkolnym 2016/2017 i 2017/2018 wolontariusze szkolnego klubu „Budzimy serca” wspierać będą m.in.:

  • Uczennicę SP1 Oliwię Kurzeję
  • Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. księdza Józefa Tischnera w Krakowie
  • Klinikę BUDZIK Ewy Błaszczyk, założycielki fundacji AKOGO

 

Jadwiga Postawa / Renata Jasińska Nowacka

845637