Przejdź do treści
otwarcie szkoly
przed renowacją boiska
boisko po przebudowie
Przejdź do stopki

WSPIERAMY SZLACHETNE AKCJE

WSPIERAMY SZLACHETNE AKCJE

Treść

Do akcji Fundacji Rak’n’Roll DAJ WŁOS włączyła się starosądecka„1” za sprawą 11 letniej uczennicy klasy Vc Julii Litwińskiej.

Nasza uczennica, do niedawna posiadaczka imponującej długości warkocza, ścinając włosy, pomyślała o podopiecznych Fundacji.

Fundacja Rak’n’Roll zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działa na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka.

Fundacja powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym chorym w podobnej sytuacji.

 Celem fundacji było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej, przełamywanie tabu związanego z podejściem do raka w Polsce, zarażanie pozytywną energią.

Każdy, kto chce obciąć włosy, może to zrobić w dobrym celu – na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Dalej wędrują do perukarni Rokoko, która robi doskonałe, wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem.

W akcji może wziąć udział każdy: mały / duży / on / ona – każdy, kto ma min. 25 cm włosów do ścięcia i zmieniając swój wygląd, chce zrobić coś dobrego dla innych.

Na pytanie-  Co skłoniło Cię do tak szlachetnego gestu?- Julia Litwińska odpowiada:

Ciężko rozstać się z częścią siebie…Może to zabrzmieć egoistycznie, ale nie chcę tego ukrywać. Jednak, kiedy pomyślę sobie, że komuś mogę w ten sposób pomóc, to w jednej chwili pozbywam się trudności. Wiem, że przyczyniłam się do szczytnego celu i czuję się z tym dobrze.

Zainteresowanych akcją Fundacji Rak’n’Roll prosimy o odwiedzenie oficjalnej, internetowej strony fundacji.

J.Postawa, R.Jasińska Nowacka

 

845636