Przejdź do treści
otwarcie szkoly
przed renowacją boiska
boisko po przebudowie
Przejdź do stopki

SZÓSTOKLASISTKA SP1 W AKCJI FUNDACJI Rak’n’Roll DAJ WŁOS

SZÓSTOKLASISTKA SP1 W AKCJI FUNDACJI Rak’n’Roll  DAJ WŁOS

Treść

Do ogólnopolskiej akcji fundacji Rak’n’Roll  DAJ WŁOS włączyła się starosądecka „1” za sprawą 13 letniej uczennicy klasy VI a  Emilki Sowińskiej. Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu , do niedawna posiadaczka imponującej długości warkocza, ścinając włosy, pomyślała o podopiecznych fundacji.

Daj włos! - to akcja i jednocześnie apel fundacji Rak’n’Roll do wszystkich, którzy zmieniając fryzuję, chcieliby zrobić coś dobrego dla innych. Fundacja zbiera włosy, które będą przeznaczone na peruki dla kobiet walczących z rakiem.

Celem fundacji było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej, przełamywanie tabu związanego z podejściem do raka w Polsce, zarażanie pozytywną energią.

Akcja Daj Włos trwa już z powodzeniem kilka lat dzięki ludziom, którzy zdecydowali się przekazać swoje pieczołowicie zapuszczane włosy. Tak jak każda pacjentka potrzebująca peruki ma swoją historię, tak i za każdym centymetrem przesłanych włosów kryje się historia darczyńcy. W zbiórce włosów aktywny udział biorą także dzieci, które świadomie decydują się oddać włosy tym, którzy najbardziej ich potrzebują. Tak jak Emilka  Sowińska.

Fundacja Rak’n’Roll zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działa na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka.

Wrażliwa nastolatka szlachetnym gestem zainaugurowała także przynależność do Szkolnego Klubu Wolontariatu „Budzimy serca”, nad którym honorowy patronat sprawuje Pani Ewa Zielińska – przewodnicząca Rady Miejskiej w Starym Sączu.

Brawo Emilka! Brawo Rodzice!

J. Postawa, R. Jasińska Nowacka

 

845622