Przejdź do treści
otwarcie szkoly
przed renowacją boiska
boisko po przebudowie
Przejdź do stopki

POSZŁO  W  ETER…  -  DBI 2016 

POSZŁO  W  ETER…  -  DBI 2016 

Treść

W BEZPIECZNEJ  CYBERPRZESTRZENItak zatytułowano audycję radiową, którą transmitowano ze studia szkolnego radiowęzła w dniu 9 lutego 2016 roku. Tego bowiem dnia obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Audycję, przygotowaną z inicjatywy wychowawców: mgr Renaty Jasińskiej Nowackiej i mgr Jadwigi Postawy,  prowadzili uczniowie klasy Va: Agnieszka Żak i Michał Brzeziński – debiutujący w roli szkolnych dziennikarzy „1”.

 

Pozdrawiając szkolnych intermaniaków, cybermiłośników i wszystkich komputerowych emigrantów, zapowiadający słuchowisko uczeń klasy Va Antoni Lelek zaprosił do wysłuchania audycji promującej kwestię bezpieczeństwa on-line wśród dzieci i młodzieży. Scenariusz opracowały autorki SzPZ „Zdrowie ma smak”, inicjatorki szkolnej akcji Dnia Bezpiecznego Internetu mgr Renata Jasińska Nowacka i mgr Jadwiga Postawa.

Uświadomiono rówieśnikom, iż uczeń szkoły podstawowej musi znać zagrożenia wynikające z korzystania z komputera i Internetu. Poinformowano, iż wykorzystując komputer i technologie informacyjno-komunikacyjne odpowiedzialny użytkownik powinien szanować prywatność innych osób.

Każdy pasjonat multimediów powinien też mieć świadomość niebezpieczeństw wynikających z anonimowości kontaktów i podawania swoich danych. Audycja pozwoliła odpowiedzieć słuchaczom na pytanie: Czy jesteś bezpieczny w wirtualnym świecie?

Prowadzący podkreślili, iż w dobie tak szybkiego rozwoju nowych technologii ochrona prywatności i danych osobowych jest znacznie utrudniona, dlatego tak ważne jest, abyśmy dysponowali wiedzą o tym, jak być bezpiecznym w cyberprzestrzeni. 

Kampanię szkolnego Dnia Bezpiecznego Internetu 2016 promuje hasło: LEPSZY INTERNET ZALEŻY OD CIEBIE!

                                                                             J.Postawa, R.Jasińska Nowacka

752306