Przejdź do treści
otwarcie szkoly
przed renowacją boiska
boisko po przebudowie
Przejdź do stopki

Uczniowie SP1 z wizytą u dr. hab. Pana Michała Rusinka

Uczniowie SP1 z wizytą u  dr. hab. Pana Michała Rusinka

Treść

              W dniu 8 grudnia 2017 roku uczestnicy projektu „Przygoda z nauką w murach UJ ” byli gośćmi wykładowcy Alma Mater Jagiellonica, autora wielu książek dla dzieci, tłumacza z języka angielskiego (m.in. Milne’a, Barriego, Bonda, Snicketa, Donaldsona, Schulza, Ungerera i Goreya), sekretarza Noblistki Wisławy Szymborskiej Pana dr. hab. Michała Rusinka.

              Pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego, adiunkt w Katedrze Teorii Literatury na Wydziale Polonistyki UJ, spotkał się z  przedstawicielami projektu dydaktycznego w gmachu krakowskiego Muzeum Narodowego.             

              W słynnym „Pałacu pod Szyszkami”, w którym przyszedł na świat Stanisław Wyspiański, gośćmi Pana dr. hab. Michała Rusinka byli: Agnieszka Żak, Aleksandra Sztafa, Agnieszka Koszyk, Szymon Jawor oraz koordynatorki edukacyjnego projektu „Przygoda z nauką w murach UJ ” – pani mgr Renata Jasińska Nowacka i pani mgr Jadwiga Postawa.

              Było to kolejne już spotkanie uczniów starosądeckiej SP1 z naukowcem specjalizującym się w teorii literatury, poetyce i retoryce, autorem popularyzatorskich felietonów o języku i literaturze.

              W maju 2017 roku – za zgodą sekretarza laureatki Nagrody Nobla Pana dr. hab. Michała Rusinka – sali polonistycznej w SP1 nadano imię Noblistki Wisławy Szymborskiej. 

                                                                                                Jadwiga Postawa, Renata Jasińska Nowacka

670062