Przejdź do treści
otwarcie szkoly
przed renowacją boiska
boisko po przebudowie
Przejdź do stopki

Warszawa da się lubić!

Warszawa da się lubić!

Treść

           

              Warszawa - serce Polski, stolica Rzeczpospolitej Polskiej, europejskie centrum nauki, kultury i sztuki, metropolia globalna, druga po Lwowie miejscowość uhonorowana Srebrnym Krzyżem Wojennego Virtuti Militari - gościła w dniach 11 i 12 kwietnia 2018 roku wychowanków Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu uczestniczących w zajęciach programowania i robotyki w ramach realizacji projektuNowoczesna szkoła – przepustką do kariery”. W edukacyjnej wycieczce do Królewskiego Miasta, zorganizowanej w ramach współpracy SP1 i Stowarzyszenia LGD „Brama Beskidu”, towarzyszyły młodzieży nauczycielki: mgr Eliza Huza i mgr Renata Jasińska Nowacka.

              Pasjonaci edukacji podróżujący szlakiem nauk ścisłych wizytowali dydaktyczny ośrodek naukowy – Centrum Nauki Kopernik, którego celem jest promowanie i popularyzowanie komunikacji naukowej.

              Zwiedzając niestandardowe ekspozycje instytucji, uczniowie SP1 poznawali tajniki matematyki i prawa funkcjonujące w świecie przyrody, podejmowali także naukowe eksperymenty z dziedzin takich jak: chemia i fizyka. Intelektualna wyprawa młodych naukowców w głąb wirtualnego świata nauki w Centrum Nauki Kopernik - miejscu uhonorowanym z inicjatywy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego nagrodą Popularyzator Nauki - pozwoliła wychowankom SP1 zgłębić rozwój techniki informatycznej na przestrzeni minionych lat.

              Wizytując najciekawsze centrum nauki w Polsce i jedno z najważniejszych w Europie Środkowo - Wschodniej, młodzi odkrywcy poznali korzenie cywilizacji polskiej i europejskiej.

              Uczestnicy projektu „Nowoczesna szkoła – przepustką do kariery” w Warszawie - stolicy kraju - oswajali także tajniki programowania robotów, poznając aplikacje do nauki kodowania. Odkrywając sekrety wirtualnego wszechświata, starosądeccy pasjonaci wiedzy zdobyli cenne doświadczenie i umiejętności takie jak: logiczne myślenie, kreatywność, współpraca w grupie, rozwijanie wyobraźni. Nauka programowania z wykorzystaniem gier i robotów stanowiła znakomitą zabawę inspirującą dzieci do poznawania możliwości technik multimedialnych, które - zdaniem zmarłego niedawno pasjonata nauki Stephena  Hawkinga - predysponowały będą młodzież XXI wieku do zdumiewających odkryć i naukowych sukcesów.

Warszawa da się lubić! Wiadoma rzecz - stolica!

Wyjazd edukacyjny w ramach projektu „Nowoczesna szkoła – przepustką do kariery” był dofinansowany z Funduszy Europejskich; realizowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Brama Beskidu”  w partnerstwie z Gminą Stary Sącz.

Renata Jasińska Nowacka

670056