Przejdź do stopki

UCZEŃ Z PASJĄ

    wyświetleń: 280    autor: rnowacka
UCZEŃ Z PASJĄ

Źródło obrazu: Nazwa źródła informacji, autor itp.

Pasja (pot. hobby, konik) – jest to czynność wykonywana dla relaksu w czasie wolnym od obowiązków. Może łączyć się ze zdobywaniem wiedzy w danej dziedzinie, doskonaleniem swoich umiejętności w pewnym określonym zakresie, albo też nawet z zarobkiem - głównym celem pozostaje jednak przyjemność płynąca z uprawiania pasji.

Pasja (pot. hobby, konik) – jest to czynność wykonywana dla relaksu w czasie wolnym od obowiązków. Może łączyć się ze zdobywaniem wiedzy w danej dziedzinie, doskonaleniem swoich umiejętności w pewnym określonym zakresie, albo też nawet z zarobkiem - głównym celem pozostaje jednak przyjemność płynąca z uprawiania pasji.

To, czy dziecko poświęci się dłużej jakiejś ciekawej aktywności, zależy od środowiska rodzinnego i rówieśniczego, w którym wyrasta. Wiąże się to z koniecznością modelowania przez rodziców własnym przykładem, że pasje są istotnym elementem życia. Natomiast to, jak szybko i sprawnie będzie się rozwijało w zakresie własnych zainteresowań, jest uwarunkowane jego naturalnymi zdolnościami. Zadaniem dorosłych jest mądre ukierunkowanie dziecka na pasje, które będzie mieć realną szansę rozwinąć. Jeżeli więc dziecko ma widoczne problemy z koordynacją ruchową, kariera piłkarza może nie być najlepszym pomysłem, za to karate lub judo – jak najbardziej!

Dzieci w wieku szkolnym interesują się wieloma rzeczami: roślinami, zwierzętami, nauką, techniką, informatyką, doświadczeniami, chętnie też poświęcają czas na sport, malują lub sięgają po literaturę.

Z myślą o młodych, ambitnych pasjonatach pomysłodawczynie inicjatywy „Uczeń z pasją”, nauczycielki: Jadwiga Postawa i Renata Jasińska Nowacka i stworzyły tę oto stronę. Oddajemy ją do dyspozycji rodzicom i nauczycielom, dedykując wyjątkowym ludziom - dzieciom ciekawym świata.

Jadwiga Postawa, Renata Jasińska Nowacka

 Podziel się