Przejdź do treści
otwarcie szkoly
przed renowacją boiska
boisko po przebudowie
Przejdź do stopki

Bohaterka Gali Dialogu

Bohaterka Gali Dialogu

Treść

Pani Jadwiga Gagatek Poręba - wieloletnia wicedyrektor SP1 wyróżniona w kategorii „Dialog” -  była gościem honorowym „1”. Szanowna Jubilatka wyróżniona została dyplomem Patriotki  XXI wieku podczas Gali Społeczników organizowanej w szkole 10 listopada 2017 roku. 

W uzasadnieniu Kapituła reprezentowana przez  panią mgr Jadwigę Postawę i panią mgr Renatę Jasińską Nowacką napisała:

Dialog to coś więcej niż wymiana poglądów, krytyka, spór czy polemika. Zaczyna się on od spotkania człowieka z człowiekiem, cierpliwego słuchania, zadawania pytań, aż po gotowość do zainicjowania pomocy.

Powtarzając za Patronem naszej SP1, księdzem profesorem Józefem Tischnerem: Początek dialogu jest już dużym wydarzeniem. Trzeba się wychylić, przekroczyć próg, wyciągnąć rękę, znaleźć wspólne miejsce do rozmowy.

Dialog, obecny w relacjach Pani wicedyrektor Jadwigi Gagatek Poręby, zakładał zawsze otwartość i dobrą wolę oraz wzajemny szacunek.

Obecność wieloletniej wicedyrektor SP1 starannie zaplanowano – wszak w naszej szkole była przed laty wspaniałą, niezapomnianą Pierwszą Damą.

Wyróżnienie wręczyła Jubilatce Pierwsza Dama SP1, pani dyrektor mgr Elżbieta Bodziony, rekomendowana przed laty na stanowisko wicedyrektora przez Szanowną Laureatkę, pedagog, która  doskonale rozumie, że „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” i która  podpisuje się pod słowami  prekursora wychowania Mistrza Janusza Korczaka:

„ Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali,

ale po to, abym ja działała i kochała.

Nie obowiązkiem otoczenia pomagać mnie, ale ja

mam obowiązek troszczenia się o świat, o człowieka”.

J. Postawa, R. Jasińska Nowacka

845622