Przejdź do treści
otwarcie szkoly
przed renowacją boiska
boisko po przebudowie
Przejdź do stopki

Kobieta Dialogu

Kobieta Dialogu

Treść

Pani Halina Smajdor w dniu 10.11.2017 roku była gościem honorowym SP1. Wieloletnią wicedyrektor „1” Kapituła „Gali Społeczników: Patriotek i Patriotów XXI wieku” wyróżniła dyplomem honorującym osobowość Szanownej Laureatki.

W uzasadnieniu Kapituła reprezentowana przez panią mgr Jadwigę Postawę i panią mgr Renatę Jasińską Nowacką napisała:

Wicedyrektor Pani Halina Smajdor serdecznie zapisała się w pamięci uczniów i kadry pedagogicznej. Jej wyjątkowa postawa w kontakcie z drugim człowiekiem: uczniem, rodzicem, nauczycielem cechowała się respektowaniem życzliwości oraz niezwykłym szacunkiem dla każdego, z którym Pani wicedyrektor rozmawiała. Ten dar relacji z innymi ludźmi – przydatny społecznie i pilny od zaraz stanowić będzie dla nas ideał, któremu - mamy nadzieję – sprostamy.

Dyplom w kategorii Dialog wręczyła Jubilatce Pani wicedyrektor mgr Barbara Dyrek, Druga Dama starosądeckiej SP1. Nauczycielka, która służąc Ojczyźnie, ma świadomość, że obowiązkiem wychowanków, rodziców i nauczycieli jest gotowość do  współtworzenia w szkole  klimatu przyjaznego i otwartego dialogu.

Pedagog, która wzorem Janusza Korczaka codziennie pozwala dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy, rozumiejąc, jak nikt inny, że dzieci chcą się śmiać, biegać, swawolić.

J. Postawa, R. Jasińska Nowacka

Zdjęcia

845637