Przejdź do treści
otwarcie szkoly
przed renowacją boiska
boisko po przebudowie
Przejdź do stopki

Sportowiec Patriota

Sportowiec Patriota

Treść

W dniu 10 listopada 2017 roku pan Michał Jarzębiński, decyzją Kapituły reprezentowanej przez Dyrekcję SP1: panią mgr Elżbietą Bodziony i panią mgr Barbarą Dyrek, koordynatorki projektu „Ojczyzna - na start!”: mgr Renatę Jasińską Nowacką i mgr Jadwigę Postawę oraz zaproszonych do współpracy rodziców „1”, uhonorowany został dyplomem Patrioty XXI wieku w kategorii: „Zaangażowanie społeczne”.

W laudacji koordynatorki projektu „Ojczyzna - na start!” napisały:

Pan Michał Jarzębiński, nauczyciela wychowania fizycznego, jest wychowawcę pokoleń starosądeckich sportsmenów, któremu w wypełnianiu obowiązków służbowych towarzyszyła świadomość, że każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości. Ćwiczenie uwagi, kształcenie woli, wytrwałości, odpowiedzialności, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należało i wciąż należy do cnót Szanownego Jubilata.

Dyplom wręczył laureatowi: pan mgr Robert Janek, reprezentujący SP1 w rodzinie Szkół Tischnerowskich, wychowawca, który wraz z uczniami z radością w sercu opuszcza bezpieczną przystań, łapie w żagle pomyślne wiatry, podróżuje, śni, odkrywa. Pedagog, który – podobnie jak Ryszard Kapuściński, pisarz – podróżnik rozumie, że: „Podróż przecież nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety, bo w rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy…”; entuzjasta, który trzymając formę, podróżuje szlakami, ścieżkami i drogami Tischnera.

J. Postawa, R. Jasińska Nowacka

845636