Przejdź do treści
otwarcie szkoly
przed renowacją boiska
boisko po przebudowie
Przejdź do stopki

ABC medycyny z Katarzyną Żak

ABC medycyny z Katarzyną Żak

Treść

A B C medycynypod takim hasłem odbyło się spotkanie z Panią Katarzyną Żak, studentką III roku medycyny Collegium Medium Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Prelekcję dla uczniów klasy VI a zorganizowały Panie: mgr Jadwiga Postawa i mgr Renata Jasińska Nowacka. Pani Katarzyna Żak, absolwentka starosądeckiej „1” przybliżyła uczniom medyczne aspekty troski o własne zdrowie, podkreśliła rolę rozwoju intelektualnego w życiu człowieka, zdradziła tajniki łatwego i efektywnego zdobywania szkolnej wiedzy, odwołując się do własnych doświadczeń. Ponadto uczniowie klasy VI a zaznajomili się ze specyfiką studiów medycznych. Mieli także możliwość poznania działania systemu immunologicznego i zgłębienia podstaw wiedzy z zakresu onkologii jako jednej z dziedzin medycyny. Pani Katarzyna Żak zwróciła dzieciom uwagę na kwestię bezpieczeństwa w różnych sytuacjach codziennych oraz zapoznała młodych wychowanków z zasadami ratownictwa medycznego. W zaimprowizowanych scenkach szóstoklasiści wcielili się w role ofiar wypadku komunikacyjnego i ratowników, ucząc się zasad udzielania pierwszej pomocy.

Wykład studentki medycyny uzupełniała prezentacja on – line.

Było to kolejne już spotkanie uczniów klasy VI a z przedstawicielami ciekawych, pasjonujących zawodów. W roku ubiegłym poznali specyfikę pracy prawnika – adwokata Pani mecenas  Doroty Fryźlewicz Buchman, lekarza weterynarza Pana Tadeusza Śmierciaka, pisarki Pani Joanny Papuzińskiej i pisarza  Pana Pawła Wakuły.

Jadwiga Postawa, Renata Jasińska Nowacka

 

956391