Przejdź do treści
otwarcie szkoly
przed renowacją boiska
boisko po przebudowie
Przejdź do stopki

Telewizyjna oferta edukacyjna

Treść

         Za nami już wiele dni zdalnego nauczania. Taki rodzaj przekazywania i zdobywania wiedzy to całkiem nowe doświadczenie dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Nie zawsze w pełni doskonałe, bo zależne od wielu ograniczeń komunikacyjnych, którym wszyscy podlegamy. W pomoc nauczycielom i uczniom w zdalnym nauczaniu włączyła się Telewizja Polska.

„Szkoła z TVP”

to oferta edukacyjna skierowana do nauczycieli, uczniów i rodziców. W ramach akcji na antenach TVP są emitowane materiały dostosowane do podstawy programowej szkół podstawowych.  Pierwsze programy wystartowały 30 marca o godzinie 8.00. Można je obejrzeć na czterech kanałach: TVP3, TVP Rozrywka, TVP Sport oraz TVP Historia w dwóch blokach programowych: porannym - rozpoczynającym się zawsze od godz. 8:00 i powtórzeniowym – od godz. 12:30. Plan lekcji „Szkoły z TVP” jest dostępny na specjalnej stronie szkolaztvp.pl. Dodatkowo wszystkie wyemitowane na antenie lekcje będą dostępne na vod.tvp.pl w specjalnie przygotowanych serwisach poświęconych poszczególnym klasom szkoły podstawowej. Dzięki dwóm emisjom tej samej lekcji w ciągu dnia, porannej i popołudniowej, zawsze na tej samej antenie, uczeń i rodzic mogą w łatwy i przystępny sposób wybrać odpowiednią klasę. Wszystkie cztery kanały Telewizji Polskiej, na których emitowana będzie „Szkoła z TVP” są dostępne dla każdego.

Ponadto od 23 marca br. działa „Domowe przedszkole” TVP ABC, które również można znaleźć na VOD.TVP.PL. To oferta dla najmłodszych dzieci i ich rodziców oraz nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Również dla nich kanał TVP 2 wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej przygotował programy:   

„Wesoła Nauka”

to trwające po 30 minut pasjonujące zajęcia dla najmłodszych. Prowadzący Robert El Gendy wraz z nauczycielami, rodzicami, youtuberami i gwiazdami telewizji poprowadzą dzieci przez fascynujący świat nauki. Zobaczymy zaskakujące eksperymenty i intrygujące doświadczenia naukowe, a także kreatywne gry i zabawy. Nie zabraknie zajęć sportowych, prac twórczych i muzyki z największymi gwiazdami w roli domowych nauczycieli.

„Wielkie Dzieła Małych Rąk”

to magazyn tworzony we współpracy z ekspertami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Realizuje on podstawę programową i wykorzystuje materiały edukacyjne opracowane przez ministerstwo. To nowatorskie podejście do edukacji obejmujące takie dziedziny jak: matematyka, język polski, przyroda, języki obce, a także zajęcia ruchowe i naukę przez zabawę. Prowadzącą i autorką programu jest ekspert MEN ds. edukacji dzieci młodszych, Dorota Dziamska.

 

(Materiał opracowany na podstawie informacji zamieszczonych na stronie MEN.)

845636