Strona główna
Wiadomości
Informacje 2018-10-12
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja, aby podziękować nauczycielom za ich trud wychowywania i kształcenia. W naszej szkole świętowaliśmy 12 października. Nauczycielom i pracownikom szkoły podziękowania złożyła Pani dyrektor szkoły mgr Elżbieta Bodziony. W tym uroczystym dniu uczniowie przygotowali dla swoich pedagogów artystyczną ucztę, zabarwioną dużą dawką humoru. Odtworzyli - słowem, gestem, tańcem i piosenką – klimat szkolnego życia. Bawiliśmy się wybornie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Informacje 2018-10-11
Był sobie starosądecki sztetl…

„Starosądecki sztetl i jego żydowscy mieszkańcy” – to temat prelekcji zaplanowanej z myślą o młodzieży Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu z inicjatywy nauczycieli koordynujących realizację projektu „Odyseja pasjonatów”.

Informacje 2018-10-11
Dzień Papieski w naszej szkole.

W dniu 11.10.2018r. obchodziliśmy w naszej szkole XVIII Dzień Papieski. W tym Dniu nasze rozważania i działania - wspólne śpiewanie ulubionych pieśni religijnych i patriotycznych, chcieliśmy zogniskować wokół dwóch rocznic: życia św. Jana Pawła II i setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Niewątpliwie można było zauważyć radosną atmosferę wśród dzieci i młodzieży zgromadzonej na placu.

Informacje 2018-10-10
Wycieczka klas czwartych do Łopusznej.

10 października br. wychowawcy zorganizowali wycieczkę do Łopusznej, w której wzięli udział uczniowie klas czwartych. Pobyt w miejscowości, z którą tak bardzo związany był ks. prof. Józef Tischner, rozpoczęliśmy od modlitwy i zapalenia zniczy na Jego grobie. Patrząc na surowy granit, kryjący prochy księdza, a także na otaczające cmentarz góry można było przywołać Jego słowa: „Przestrzenią człowiekowi najbliższą jest dom. Wszystkie drogi człowieka przez świat mierzą się odległością do domu. Tu człowiek rozpoznaje główne tajemnice rzeczy […] cieszy się i cierpi, stąd odchodzi na wieczny spoczynek...”.

Informacje 2018-10-09
Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.

Nasza szkoła zdobyła Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie pn: „Zdrowie ma smak”. Dziękujemy Dyrekcji, całemu Gronu Pedagogicznemu, Rodzicom, uczniom, a w szczególności Zespołowi Programu Zdrowotnego za solidną i zaangażowaną pracę nad programem.

Informacje 2018-10-05
I miejsce w Gminnych Rozgrywkach Halowej Piłki Nożnej Chłopców

5 października br. w hali sportowej w Barcicach rozegrano Gminne Rozgrywki Halowej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych. Nasi uczniowie pod opieką Pana Maćka Mamaka zajęli I miejsce. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Informacje 2018-10-04
Świetlicowy konkurs o ruchu drogowym.

We wrześniu 2018r. w ramach cyklu zajęć o bezpieczeństwie zrealizowano tematykę: „Bezpieczna droga do szkoły”, „Bądź ostrożny na przejściu”, „Bezpieczeństwo w szkole”. Dzieci na spotkaniach rozpoznawały znaki drogowe, rozwiązywały zagadki i krzyżówki . Oglądały filmy, prezentacje oraz kolorowały obrazki mówiące o bezpieczeństwie dzieci na ulicy. Pod opieką wychowawców świetlicy trenowały uważne przechodzenie przez jezdnię na pobliskim przejściu dla pieszych.

Informacje 2018-10-01
SP1 w Truskawcu – kurorcie elit II RP

Truskawiec - miasteczko nad Sołonicą, u stóp Karpat, usytuowane wśród zielonych lasów Ukrainy, słynące z leczniczych źródeł mineralnych - wizytowali w dniu 15 września 2018 roku wychowankowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu.

Informacje 2018-09-28
SP1 w Żółkwi – rezydencji króla Jana III Sobieskiego

Kresowy świat i polskie ślady na Ukrainie odkrywali wychowankowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu - uczestnicy edukacyjnej wycieczki popularyzującej Małą Ojczyznę przodków.

Informacje 2018-09-25
Konkursy w roku szkolnym 2018/19.

W naszej szkole często organizowane są konkursy tematyczne. Zachęcamy do udziału…. Poniżej w załącznikach lista proponowanych konkursów.