Przejdź do treści
otwarcie szkoly
przed renowacją boiska
boisko po przebudowie
Przejdź do stopki

ZHP 5NDH SOKOŁY

Treść

Informacje o działalności

Informacje o działalności

 Istniejemy juz od 2006 roku jako ZHP 5NDH Sokoły RACHUNEK BANKOWY Hufca: Bank Pekao SA o/Nowy Sącz 72 1240 4748 1111 0000 4870 2216  z dopiskiem dla 5NDH Sokoły Stary Sącz (nie dotyczy wpłat na obozy i zimowiska) Wpłaty na 1%  KRS: 0000273492 z dopiskiem 5NDH Sokoły Hufiec Nowy Sacz

Pola Nadziei w Starym Sączu

Pola Nadziei w Starym Sączu

W dniu 23 kwietnia 2023 w Starym Sączu oraz całej Sądecczyźnie prowadzona była akcja Pola Nadziei. Wolontariusze Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół oraz harcerze ZHP 5NDH SOKOŁY przy SP1 kwestowali przed kościołami. Każdy, kto ofiarował datek na rzecz Sądeckiego Hospicjum w podziękowaniu otrzymał żonkila.

Akcja sadzenia drzew pod hasłem „Las Pamięci Jana Pawła II”

Akcja sadzenia drzew pod hasłem „Las Pamięci Jana Pawła II”

W dniu 3. 04 2023 uczestniczyliśmy jako harcerze ZHP 5NDH Sokoły przy Szkole Podstawowej nr 1 w Starym Sączu na terenie Nadleśnictwa Stary Sącz w pierwszej akcji „Las Pamięci Jana Pawła II” W akcji uczestniczyli i posadzili go małopolscy leśnicy wspólnie z parlamentarzystami, duchownymi, samorządowcami, nauczycielami i uczniami okolicznych szkół, harcerzami oraz przedstawicielami służb mundurowych, RDOŚ w Krakowie, Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, lokalnych społeczności i organizacji pozarządowych.

Betlejemskie Światło Pokoju w Starym Sączu

Betlejemskie Światło Pokoju w Starym Sączu

Od 19 grudnia 2022 roku Harcerze 5 NDH Sokoły przy SP1 w Starym Sączu już od 16 lat przekazują BSP do instytucji, zakładów pracy i parafii. Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Akcja nosiła nazwę „Światło w ciemności” i była propagowana przez Austriackie Radio i Telewizję (ORF). Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy.

Procesja różańcowa do Ołtarza Papieskiego

Procesja różańcowa do Ołtarza Papieskiego

W dniu 16 października 2022 roku z kościoła św. Elżbiety wyruszyła procesja różańcowa, której przewodniczył ks. Proboszcz Marek Tabor. Przeszła ona ulicami miasta do ołtarza na starosądeckich błoniach gdzie Jan Paweł II odprawiał Mszę kanonizacyjną św. Kingi.

Wyjątkowe IX Poszukiwanie - dwa hufce na tropie pierścienia

Wyjątkowe IX Poszukiwanie - dwa hufce na tropie pierścienia

26-27 czerwca 2021r. na błoniach DCP „Opoka” w Starym Sączu odbyła się dziewiąta edycja harcerskiego biegu terenowego pt. "Poszukiwanie Pierścienia Św. Kingi". Była to pierwsza impreza tego typu od wybuchu pandemii, zatem długo wyczekiwana. Jej szczególny charakter podkreśla jednak nie mniej ważny fakt - tym razem "Poszukiwanie..." połączyło harcerzy z Hufca ZHP Nowy Sącz oraz młodzież z Ochotniczych Hufców Pracy z terenu województwa małopolskiego.

ZHP Sokoły 5NDH na HUFCOWYM ZLOCIE STULECIA

ZHP Sokoły 5NDH na HUFCOWYM ZLOCIE STULECIA

W piątek busem z rynku w Starym Sączu wyjechaliśmy w składzie dwóch patroli harcerzy młodszych i harcerzy starszych na dwudniowy Hufcowy Zlot Stulecia Niepodległości Polski. Organizatorzy przygotowali bardzo ciekawy i napięty czasowo program.

Harcerze pamiętają.

Harcerze pamiętają.

Jak co roku cała drużyna uczestniczyła w sprzątaniu  przed Świętem Wszystkich Świętych 1 Listopada. Nie zapominamy o naszych druhach którzy odeszli na wieczna warte. Również pod nasza opieka są groby zapomniane i groby poległych za nasza Ojczyznę. Modlitwą i zapalenie

29 Pielgrzymka szlakami św Kingi.

29 Pielgrzymka szlakami św Kingi.

Harcerze starsi - służba na trasie pielgrzymki 28,29,30 września 2018. Praca naszych harcerzy została bardzo doceniona i patrol otrzymał duże uznanie u pielgrzymów jak również u organizatora. Tak trzymać.

1196278