Przejdź do treści
otwarcie szkoly
przed renowacją boiska
boisko po przebudowie
Przejdź do stopki

Zespół teatralny Teatralinki

Treść

 
 

       

   Zespół teatralny „Teatralinki” działa przy Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu od 2004 roku. Należą do niego uczniowie z młodszej grupy wiekowej (klas I – III). W swojej krótkiej karierze artystycznej zyskał już uznanie profesjonalnego jury. Dwukrotnie zajął I miejsce w Starosądeckim Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych, prezentując spektakle: „Brzydkie kaczątko” i „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków.

Zespół przygotował również przedstawienia teatralne: „Uwierz w Świętego Mikołaja”, „Jasełka”, „Przygoda Smurfów” i „Kot w butach”, z którymi wystąpił podczas uroczystości środowiskowych z okazji „Dnia Mamy i Taty” i „Dnia Babci i Dziadka” oraz dla szerokiej widowni uczniów naszej szkoły i przedszkolaków ze starosądeckich i nowosądeckich przedszkoli.

Obecnie swoje talenty aktorskie rozwija 44 uczniów. Mali aktorzy przygotowują się do XIV Starosądeckiego Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych, na którym zaprezentują przedstawienie „Kot w butach”. Uczestnictwo w zajęciach teatralnych umożliwia dzieciom dorastanie do roli odbiorcy i miłośnika sztuki teatralnej. Dzięki spotkaniom dzieci miło i przyjemnie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania i umiejętności recytatorskie, wokalne, taneczne oraz wdrażają się do zabierania głosu i publicznych występów.

 

 

 

Opiekunkami zespołu są: mgr Lucyna Wojnarowska i mgr Iwona Stojek

 

1196276