Strona obecnie w trakcie zmian pod kątem osób niepełnosprawnych PRZEPRASZAMY !!!

Przejdź do treści
otwarcie szkoly
przed renowacją boiska
boisko po przebudowie
Przejdź do stopki

Wiadomości

Treść

Uwaga Rodzice!

Uwaga Rodzice!

W sekretariacie szkoły prowadzone są zapisy dzieci do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Starym Sączu na rok szkolny 2021/2022.

Młodzież w ogólnopolskiej akcji „Żonkile” 2021

Młodzież w ogólnopolskiej akcji „Żonkile” 2021

Honorując pamięć o tragicznych wydarzeniach rozgrywających się podczas II wojny światowej w dniach 19 kwietnia – 16 maja 1943 roku w okupowanej przez nazistów stolicy Polski, wychowankowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu – czytelnicy Powiatowej i Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu oraz uczniowie ANGLOSTACJI - Szkoły Języka Angielskiego w Starym Sączu włączyli się w inicjatywy koordynowane przez edukatorów Muzeum POLIN w Warszawie – instytucji, którą promują słowa: „Chronić pamięć i kształtować przyszłość”.

Bohaterka „Listy Schindlera” w geście dla Starego Sącza

Bohaterka „Listy Schindlera” w geście dla Starego Sącza

Pani Bronisława Horowitz -Karakulska – „Niusia”, jak lubi, by ją nazywać bohaterka słynnej w Polsce i na świecie „Listy Schindlera” Stevena Spielberga - filmu uhonorowanego aż 7 Oskarami, złożyła pamiątkowe autografy oraz przekazała serdeczne pozdrowienia dla starosądeczan, m.in.: młodzieży Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu uczestniczącej w realizacji zadań autorskiego projektu edukacyjnego „Był sobie sztetl…”

Wywiad online ze świadkiem historii

Wywiad online ze świadkiem historii

W związku z realizacją zadań autorskiego projektu „Był sobie sztetl…” wychowankowie reprezentujący Szkołę Podstawową nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, Powiatową i Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu oraz ANGLOSTACJĘ - Szkołę Języka Angielskiego w Starym Sączu włączyli się w inicjatywy koordynowane przez edukatorów Muzeum POLIN w Warszawie w ramach akcji „Żonkile 2021”.

Ogólnopolski konkurs matematyczny – TopMaths

Ogólnopolski konkurs matematyczny – TopMaths

W dniu 29.04.2021 roku rozpocznie się bardzo długo oczekiwane wydarzenie – ogólnopolski konkurs matematyczny pod nazwą „TopMaths”! Kierowany jest on do wszystkich pasjonatów matematyki, którzy chcą zmierzyć się z zadaniami odnoszącymi się do wspomnianej dziedziny naukowej. Skierowany jest on do uczniów z obszaru całej Polski, którzy znajdują się na każdym poziomie edukacji, jak również osoby dorosłe.

Literacki debiut ósmoklasistek

Literacki debiut ósmoklasistek

Wiktoria Bołoz, Alicja Chronowska, Emilia Deja oraz Natalia Kosiba – uczennice klasy VIII a Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu wiosną 2021 roku zadebiutowały w piśmie – kwartalniku „Sądeczanin HISTORIA”.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia od 1996 roku, obchodzony jest na całym świecie jako Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Data ta jest data symboliczną. 23 kwietnia urodzili się i odeszli znani pisarze (m.in. Skakespeare, Nabokov, Vallejo). Dzień ten na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców został ustanowiony przez UNESCO Dniem Książki i Praw Autorskich. Zapraszamy poniżej na ciekawą prezentację o tym nad wyraz ciekawym dniu.

Filmowy spacer szlakiem historii getta

Filmowy spacer szlakiem historii getta

W dniu 19 kwietnia - honorującym pamięć o 78. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim - uczestnicy autorskiego projektu „Był sobie sztetl…” reprezentujący Szkołę Podstawową nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu włączyli się w inicjatywy koordynowane przez edukatorów Muzeum POLIN w Warszawie. W ramach przedsięwzięcia popularyzującego Holocaust uczniowie klas: VII d i VIII a przyjęli zaproszenie Pani Katarzyny Jankowskiej, odbywając z przewodnikiem instytucji filmowy spacer prezentujący wojenne historie pięciu żydowskich kobiet walczących w warszawskim powstaniu – pierwszym powstaniu okupowanej przez Rzeszę Europie.

543192