Przejdź do treści
otwarcie szkoly
przed renowacją boiska
boisko po przebudowie
Przejdź do stopki

ZHP 5NDH SOKOŁY

Treść

Informacje o działalności

Informacje o działalności

 Istniejemy juz od 2006 roku jako ZHP 5NDH Sokoły RACHUNEK BANKOWY Hufca: Bank Pekao SA o/Nowy Sącz 72 1240 4748 1111 0000 4870 2216  z dopiskiem dla 5NDH Sokoły Stary Sącz (nie dotyczy wpłat na obozy i zimowiska) Wpłaty na 1%  KRS: 0000273492 z dopiskiem 5NDH Sokoły Hufiec Nowy Sacz

Wyjątkowe IX Poszukiwanie - dwa hufce na tropie pierścienia

Wyjątkowe IX Poszukiwanie - dwa hufce na tropie pierścienia

26-27 czerwca 2021r. na błoniach DCP „Opoka” w Starym Sączu odbyła się dziewiąta edycja harcerskiego biegu terenowego pt. "Poszukiwanie Pierścienia Św. Kingi". Była to pierwsza impreza tego typu od wybuchu pandemii, zatem długo wyczekiwana. Jej szczególny charakter podkreśla jednak nie mniej ważny fakt - tym razem "Poszukiwanie..." połączyło harcerzy z Hufca ZHP Nowy Sącz oraz młodzież z Ochotniczych Hufców Pracy z terenu województwa małopolskiego.

ZHP Sokoły 5NDH na HUFCOWYM ZLOCIE STULECIA

ZHP Sokoły 5NDH na HUFCOWYM ZLOCIE STULECIA

W piątek busem z rynku w Starym Sączu wyjechaliśmy w składzie dwóch patroli harcerzy młodszych i harcerzy starszych na dwudniowy Hufcowy Zlot Stulecia Niepodległości Polski. Organizatorzy przygotowali bardzo ciekawy i napięty czasowo program.

Harcerze pamiętają.

Harcerze pamiętają.

Jak co roku cała drużyna uczestniczyła w sprzątaniu  przed Świętem Wszystkich Świętych 1 Listopada. Nie zapominamy o naszych druhach którzy odeszli na wieczna warte. Również pod nasza opieka są groby zapomniane i groby poległych za nasza Ojczyznę. Modlitwą i zapalenie

29 Pielgrzymka szlakami św Kingi.

29 Pielgrzymka szlakami św Kingi.

Harcerze starsi - służba na trasie pielgrzymki 28,29,30 września 2018. Praca naszych harcerzy została bardzo doceniona i patrol otrzymał duże uznanie u pielgrzymów jak również u organizatora. Tak trzymać.

Paczka dla kombatantów na kresach.

Paczka dla kombatantów na kresach.

Ogólnopolska zbiórka produktów żywnościowych dla polskich kombatantów na kresach. Przy współpracy Stowarzyszenia Ogólnopolskiego Nadniemnem przystąpiliśmy do akcji. Odzew społeczeństwa starosądeckiego bardzo miło nas zaskoczył. Zbieraliśmy paczki na Jarmarku Bożonarodzeniowym, w Galeri i Szkole- Ludzie dobrego serca pokazali wieka otwartość. Bardzo dziękujemy wszystkim.

Bieg mikołajkowy - Królowa Górna.

Bieg mikołajkowy - Królowa Górna.

Oczekiwanie na mikołaja to nie tylko na prezenty, ale tez bawimy po harcersku w nocnym biegu. Na trasę wyszliśmy po 24 i po otrzymaniu mapy ruszyliśmy na nocna trasę szukając mikołaja lub jego śladów.

798684