Strona główna
Wiadomości

4 września wszyscy razem!

4 września wszyscy razem!

 

                Początek nowego roku szkolnego stał się faktem. Koniec ze spaniem do godziny 10., trzeba wziąć się w garść i podjąć wyzwania, jakie przyniosą zajęcia szkolne. Uśmiechnięte twarze uczniów potwierdziły dziś pełne przygotowanie do wysiłku umysłowego.

                Budynek przy ul. Mickiewicza 59 otworzył po raz pierwszy swoje podwoje dla klas pierwszych, drugich i jednej siódmej. Pani dyrektor Elżbieta Bodziony w towarzystwie pani wicedyrektor Barbary Dyrek ciepło powitała przybyłych gości, nauczycieli oraz uczniów, a szczególną uwagę poświęciła pierwszoklasistom, którzy razem z nią rozpoczynają kolejny etap w życiu: nowe obowiązki, nadchodzące zobowiązania, liczne niespodzianki... Swoją obecnością zaszczycili  szkołę: ks. Janusz Ryba - proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego oraz pani Ewa Zielińska- przewodnicząca Rady Miejskiej i pan Kazimierz Gizicki - zastępca burmistrza Starego Sącza. To przy pomocy przedstawicieli władz gminy udało się zrealizować niezbędne remonty w szkole: położono kostkę brukową na placu rekreacyjnym, wyposażono ostatnie już klasy w tablice interaktywne, postarano się o zakup i zamontowanie rolet przeciwsłonecznych na oknach, a także pomalowano poszczególne sale i wymieniono w nich instalację elektryczną.

                W czasie spotkań z wychowawcami w klasach uczniowie zanotowali  plan lekcji i przypomnieli sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa, po czym wybiegli z radością, aby skorzystać z ostatniego wolnego dnia przed właściwymi zajęciami szkolnymi.

 

B.T.

Galeria zdjęć